swissQprint neon renk gamını genişletiyor

30.07.2021
swissQprint neon renk gamını genişletiyor

Geçtiğimiz aylarda neon pembe ve neon sarı boyalarını baskı endüstrisiyle buluşturan swissQprint, pazardan gelen talebi de göz önünde bulundurarak neon yeşil ve neon turuncu boyaları da portföyüne ekledi. Floresan özellikteki neon boyalar dikkat çekici reklam çalışmalarının yanı sıra, iç ve dış mekan uygulamalarında da katma değerli sonuçlar ortaya çıkarıyor.

 

Dikkat çekici baskı işlerinde neon renkler önemli bir etkiye sahip. Belli bir unsuru öne çıkarmak, daha parlak hale getirmek için neon renkler baskıcılara büyük kolaylık sağlıyor. swissQprint geçtiğimiz aylarda pazara sunduğu neon pembe ve neon sarı renkleriyle bu konuda ciddi bir adım atmıştı. Katma değerli ve verimli baskı işleri için boya segmentinde geliştirmeleri sürdüren firma, neon boya gamını iki renkle genişletti; neon yeşil ve neon turuncu.

Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından temsil edilen swissQprint’in, karanlık ışıkta floresan özelliğe sahip neon boyaları hem flatbed hem de rulodan ruloya baskı makinelerinde kullanılabiliyor. Özellikle swissQprint sistemlerinde dokuz adet serbestçe yapılandırılabilen renk kanalı bulunduğundan, sonradan da bu neon özellikler eklenebiliyor.

Neon renklerin her geçen gün daha fazla kullanıldığına dikkat çeken Pigment Reklam firma sahibi Serkan Çağlıyan, swissQprint mühendislerinin yenilikçi UV baskı teknolojilerinin yanı sıra, baskı boyalarının üretilmesinde de fark yarattığını söyledi. Çağlıyan şunları dile getirdi; “swissQprint’in flatbed ve rulodan ruloya UV baskı makineleri pazarda özellikle kalite odaklı baskıcılar tarafından tercih ediliyor. Kalitede ve katma değerli ürünlerle rekabette avantaj elde etmek isteyenler için swissQprint’in neon boyaları yeni bir güç olacak. Küçük ebatlı uygulamalardan daha geniş yüzeylere kadar birçok farklı çalışmada bu neon renkler başarıyla testlerden geçti. Gündüz, gece ve farklı ışık ortamlarında verdiği değişik efektlerle bu boyalar baskı işlerini daha görünür, dikkat çeker hale getiriyor. Neon pembe, sarı, yeşil ve turuncu renkler basacağınız her işte istediğiniz noktaları öne çıkaracaktır. Kısıtlamalar olmadan bu renklerle yapabileceğiniz sınırsız tasarım ve uygulama en büyük yardımcınız olacak.”

Zengin neon renk çeşitleriyle sınırsız uygulama fırsatı

swissQprint boya portföyündeki ilk neon boyaları pembe ve sarı ile zengin bir uygulama olanağını gözler önüne sermişti. Gün ışığında parlayan, karanlık ışıkta ise floresan etkisine sahip olan bu boyalar, çeşitli karışımlar sayesinde daha fazla neon renk çeşidini mümkün kıldı. Yeni neon yeşil ve neon turuncu renklerle birlikte artık baskılarda öne çıkarmak istediğiniz unsurlar hiç olmadığı kadar fark edilebilir hale geliyor, baskılarınız daha fazla katma değer yaratıyor.

Neon renklerle farklı temalar, sanatsal çalışmalar, fuar ve etkinlik görselleri

Neon pembe, sarı, yeşil ve turuncu renkler, floresan özellikleriyle birlikte oldukça farklı uygulama alanlarına hitap ediyor. Etkinlik, sergi, sanat ve tema çalışmaları için ideal bir çözüm sunan swissQprint neon boyaları, göz kamaştırıcı promosyon ürünlerinde de başarılı sonuçlar yaratıyor. Potansiyel iç mekan uygulamaları yelpazesi; posterler, tavan askıları ve POS ekranları, bilgi ve rehberlik sistemleri, bileklikler, güvenlik uyarıları veya kampanya tabelaları dahil olmak üzere fuar ve etkinlik konseptlerini ve daha fazlasını kapsıyor.

swissQprint’in göz alıcı dört renkteki neon boyaları malzemeye üstün tutunma, çatlamama, dayanıklılık ve solmama gibi gelişmiş özelliklere sahip bulunuyor. Hızlı UV-LED kürleme ve sonrasında uygulama özellikleriyle bu boyalar baskıcılara yeni fırsat kapılarını açmaya yardımcı oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.