Papara’dan 275.000 kişinin sağlık harcamasına büyük destek

08.08.2021
Papara’dan 275.000 kişinin sağlık harcamasına büyük destek

Kovid-19 salgını, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem tüketici hem de harcama alışkanlıklarını değiştirdi. Bu süreçte en büyük önceliğin kişisel sağlığın korunması olması sebebiyle eczane harcamalarında 4 katın üzerinde artış görüldü.

 

Finansal işlemlerin daha özgür ve kolay gerçekleştirilebilmesi, finansal hizmetlerin tabana yayılabilmesi için ezber bozan Papara, kullanıcılarına sunduğu ücretsiz bir hesap, ücretsiz bir kart ve ödeme çözümleri ile 9,6 Milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Pandeminin başında tanıtılan ve Papara Card ile yapılan harcamalarda anında nakit kazandıran Cashback programı kapsamında kullanıcıların bütçelerine katkı sağlanmaya başlanmıştı. Pandeminin ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren bu programa eczane harcamalarını ekleyen Papara, bir yılı aşkın bir süredir kullanıcılarının eczanelerde yaptığı harcamalarda anında %50 nakit iadesi sağlıyordu.

 

Papara’da sunulan bu hizmet ile birlikte 2020 Mart ayından itibaren eczane harcamalarında Cashback programından yararlanarak tasarruf eden kullanıcı sayısı 275.000’e ulaştı. Bu kullanıcıların gerçekleştirdiği 900.000 adetin üzerinde eczane alışverişinde kullanıcılara sunulan katkı 15.000.000 TL’ye ulaştı.

 

Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına hızlı cevap verdik

Papara’nın kurucusu ve CEO’su Ahmed Faruk Karslı, “Pandeminin başından bu yana Cashback programına birçok sektörü ve markayı dahil ederek hizmet alanımızı genişlettik. Her dönem kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en çok ihtiyaç duydukları alanlarda onlara katkı sağlamaya çalıştık. Bu kategorilerin başında gelen sağlık kategorisindeki eczane harcamaları verdiğimiz en büyük desteklerden biri oldu. Sanıyorum Türkiye’de özel bir kurum tarafından yapılan en kapsamlı yardım çalışmalarından biri oldu. 81 ilin tamamında her yaş grubundan kullanıcılarımız maske, ilaç, hijyen malzemeleri gibi eczanelerdeki her türlü harcamalarında desteklendiler. Kişisel sağlığımızı korumaya belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde bu denli bir katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz.” Dedi.

 

Papara Hakkında

Papara 2016 yılında basit, hızlı ve kolay erişilebilir ürünlerle finansal hizmetleri tabana yaymak ve finansal kapsayıcılığı artırmak amacıyla kuruldu. Her yıl ortalama 8,8 kat büyüyen Papara’nın kullanıcı sayısı 2021 Ağustos ayı itibarıyla 9.6 milyonu aştı. Son 4 yılda Papara kullanıcıları geleneksel finansal ürünler yerine Papara’yı tercih ederek 500 milyon TL’nin üzerinde tasarruf ettiler. Kurumsal ve sosyal başarıları neticesinde Papara, KMPG ve H2 Ventures tarafından her yıl yayınlanan Global FinTech 100 Listesinde yer aldı.

Bireysel kullanıcılarına ücretsiz bir hesap, ücretsiz bir kart ve ücretsiz para gönderme hizmetleri sunan Papara, 1.000’i aşkın işyerine de kurumsal ödeme hizmetleri sunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.