Girişimci iki kardeş bu kez de çocuklar için çalışıyor

12.08.2021
Girişimci iki kardeş bu kez de çocuklar için çalışıyor

Farklı doku ve formları el işçiliğiyle buluşturan AVDAN, girişimci ruhunu şimdi de oyuncak grubuna yansıtıyor. Kısa vadede hem yetişkinlerin hem de miniklerin hayatına dokunmayı isteyen AVDAN, şık ve sade ürünleriyle yaşam alanlarına farklı bir yorum katıyor.

Alanında fark yaratmak için yola çıkan, geliştirdiği projelerle iş zekasını bir araya getirerek girişimciliğe adım atan iki kız kardeş, AVDAN markasıyla yaşam alanları için mobilya ve aksesuarlar tasarlıyor. Ürünlerin her detayında el emeğinden izler olan AVDAN, girişimciliği bir adım ileriye taşıyarak çocukların hayal gücünü zenginleştiren oyuncaklar üretiyor.

“Çocukların renkli hayal dünyasına eşlik ediyoruz”

Doğanın tüm ruhunu, canlılığını ve sadeliğini ürünlerine yansıttıklarını belirten girişimci kardeşler Tuğba Fırtına ve Ayşe Oy, “Özel teknikler kullanarak geliştirdiğimiz mobilya ve aksesuarlarımızın yanına bir de çocuk oyuncak grubunu ekledik. Standart plastik oyuncakların ötesinde estetik ve doğal bakış açısıyla tasarladığımız ürünlerle çocukların renkli hayal dünyasına eşlik ediyoruz. Aileler AB standartlarına uygun ürettiğimiz oyuncakları hijyen ve güvenlik açısından hiçbir endişe duymadan rahatlıkla tercih edebiliyor” dedi.

Doğallık ve sadelik çocukların yaşam alanlarına taşınıyor

Yetişkinlerin ve çocukların keyif alabilecekleri ürünler tasarladıklarının altını çizen AVDAN kurucuları, yeni ürünlerinin tasarımı sürecindeki çalışmaları şöyle detaylandırdı: “Pandemiyle birlikte artık herkesin doğaya, sadeliğe döndüğünü göz önünde bulundurarak bunu çocukların yaşam alanlarına da taşımak istedik. Onların odasında da artık daha estetik duran, daha vizyoner, plastik olmayan, doğal malzemelerden tasarlanmış ürünler görmeyi ve çocuğun hayal gücünü de geliştirmeyi amaç edindik. Mutfak ve tamir tezgahlarında istedik ki, çocuklar kendi yaşam alanlarını kendileri giydirsin; hasır sepetleriyle, minik ahşap oyuncaklarıyla kendi hayali mutfağını ve tamir tezgahını tasarlayabilsin, onunla saatlerce vakit geçirebilsin. Çocukların da evlere kapandığı bu dönemlerde aileleriyle birlikte evde keyifli vakit geçirebilmelerini sağlamak istedik. Sınırlı sayıdaki oyun grubumuz için özel sipariş üzerine ürünlerimizi üretiyoruz. Önerdiğimiz renk alternatiflerini müşterimize sunuyor, çocuğun oda ve mobilyalarının rengine göre önereceğimiz renk çalışmaları yapıyoruz. Hangi rengi tercih ederlerse ona göre üretim bandımıza alıyoruz. Çocuk ürün grubumuzda birinci kalite ham MDF ve üzeri kontra detaylar kullanıyoruz. Tamamen su bazlı ahşap boyası tercih ediyoruz ve çocuk sağlığına zarar verecek kimyasallardan kesinlikle uzak duruyoruz.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.