İnfo Yatırım Borsa Okulu’nda, ilk mezunların heyecanını yaşıyor

13.08.2021
İnfo Yatırım Borsa Okulu’nda, ilk mezunların heyecanını yaşıyor

Türkiye’de bankacılık iştiraki olmayan aracı kurumlar arasında lider olmayı hedefleyen İnfo Yatırım’ın sermaye piyasalarına nitelikli, bilgili ve bilinçli çalışanlar kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Borsa Okulu’nda, ilk mezunların heyecanı yaşanıyor.

Türkiye’nin en yenilikçi aracı kurumlarından İnfo Yatırım, sektöre yetişmiş iş gücü kazanmak ve “bilgiyi paylaşarak çoğaltmak” amacıyla hayata geçirdiği Borsa Okulu Projesi’nin meyvelerini toplamaya başladı. Başarılı gençlere iş garantili, eşsiz bir eğitim imkanı sunulan proje bu yıl sektöre 15 mezun kazandırdı.

Zorlu mesleki eğitimin ardından iş sahibi oldular.

Borsa Okulu Projesi’ni etraflı olarak düşündüklerini ve fayda odaklı olarak uygulamaya aldıklarını vurgulayan İnfo Yatırım CEO’su Ender Şahin, yoğun, zorlu bir eğitim, sınav ve staj sürecinin ardından başarı elde eden mezunlara iş imkanı sağladıklarını belirtti. Ender Şahin, başvuru süreciyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Borsa Okulu, bizi çok heyecanlandıran bir proje. Hem başarılı ve gerçekten bu işe gönül verecek öğrencilerin mesleki deneyim kazanmasını hem de ülkenin ve sektörün geleceğine yatırım yapmayı hedefledik. Projemizi yaklaşık 1 yıl önce ilk kez duyurduğumuzda gençlerin gösterdiği ilgi bizi çok şaşırttı. Yaklaşık bin başvuru arasından çok zorlu ve incelikli çalışarak ikinci görüşme için sayıyı 50 adaya kadar düşürdük. Bizzat katıldığım görüşmelerde adayları pek çok kriter açısından değerlendirerek 15 kişiye düşürdük. Bu hiç kolay bir süreç değildi. Gençlerimizin çok donanımlı olması, buna karşın kontenjanımızın sınırlı olması bizleri oldukça zorladı. 15 öğrencimiz, 6 ay boyunca kapsamlı dersler ve staj çalışmalarını başarıyla tamamlayarak bugün “iş arkadaşımız” olarak aramıza katılmaya hazır hale geldiler. Her birini başarılarından ötürü kutluyorum.”

 

 

Alanında uzman eğitmen kadrosu ile 6 ay yoğun eğitim veriliyor

Sermaye, para ve yatırım gibi parasal konularla ilgili gençlere iş imkanı sağlayan İnfo Yatırım Borsa Okulu’na,  üniversitelerin İİBF bölümleri, Finans, Sermaye Piyasası ve Borsa, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun ya da 4. Sınıf öğrencileri başvurabiliyor. Başvurular, iki aşamalı bir elemenin ardından yüz yüze mülakatla sonuçlandırılıyor. Online olarak yapılan eğitimler, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere her hafta sonu yapılıyor ve toplam 6 ay sürüyor. Profesörler, sektör profesyonelleri ve uzmanlardan oluşan eğitmen kadrosu, öğrencilere, dünya ekonomisinden Merkez Bankası bilanço analizine, kripto paralardan emtia piyasasına, portföy yönetiminden türev piyasalara  kadar pek çok alanda kapsamlı eğitim sunuyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.