Katar Turizm ve Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’ndan iş birliği

28.08.2021
Katar Turizm ve Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’ndan iş birliği

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı (The Geneva International Motor Show – GIMS) ve Katar Turizm, Doha Fuar ve Kongre Merkezi’nde (DECC) bugün gerçekleştirilen basın toplantısında kısa bir süre önce tasarlanan Katar Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nın planlanması ve 2023 yılında Doha’da düzenlenmesi amacıyla bir ortaklık kurduklarını duyurdular.

 

Ortaklar, platformun, dünyaca bilinen yeni Orta Doğu otomobil fuarı olarak konumlandırıldığına işaret ettiler. Fuar severler ve katılımcılar, merakla beklenen 19-27 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek GIMS 2022 ve 2023’te gerçekleştirilecek Doha’daki yeni format için gün saymaya başladılar.

 

1905 yılından bu yana otomobil dünyasına öncülük eden ve sektörde güçlü bir marka itibarı oluşturan GIMS ile küresel ölçekte dikkat çeken bir deneyime ve altyapı olanaklarına sahip olan Katar’ın oluşturduğu bu iş birliği yeni ve ilerici bir fuar için doğal bir uyum olarak nitelendiriliyor. Katar’ın ileri görüşlülüğünün de etkisiyle bu fuar, etkinlik takviminde önemli bir organizasyon olarak, dünyanın dört bir yanındaki fuar katılımcıları ve otomobil severlerin dikkatini çekmeye aday görünüyor.

 

2023 Katar Cenevre Otomobil Fuarı’nın ilkinin sonbaharda düzenlenmesi planlanıyor. Fuar organizatörleri bu etkinliğin iki yılda bir düzenlenmesini amaçlıyorlar. Daha şimdiden geniş çevrelerde merak uyandıran ve heyecanla beklenen bu etkinliğin teması ve detayları 19-27 Şubat 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan GIMS 2022’de açıklanacak.

 

Katar Havayolları Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Katar Turizm Başkanı Ekselansları Sayın Akbar Al Baker bu yeni ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “Yeni ulusal stratejimiz 2030 Katar Ulusal Vizyonu’na uygun olarak, turizm savımızın kapsamını, Katar’ı dünyanın önde gelen destinasyonu olarak konumlandırmak ve misafirlerin Katar’ın sunduğu en güzel deneyimlerin tadını çıkarmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Yaygın olarak otel ve resort geliştirmenin yanı sıra turizm varlıklarının yenilenmesi ve oluşturulması ve zenginleşen mutfak çeşitliliği, uluslararası üne sahip etkinliklere ev sahipliği yapılması stratejimizin temel taşlarını oluşturuyor. Çok değerli Cenevre Uluslararası Motor Show ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyor ve bu seçkin etkinliğin ülkemize getirilmesini sağlayacak katılımcı bir iş birliğinin hayata geçirilmesini heyecanla bekliyoruz.”

 

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı Daimî Komitesi Başkanı Maurice Turrettini ise; “Katar Turizm’in Doha’da yeni bir otomobil fuarı tasarlanması konusunda bize gösterdiği güvenden dolayı büyük bir övünç ve onur duyuyoruz. Ortaklığımız, ilk günden itibaren çok güven verici ve yapıcı geçen görüşmelerin bir sonucudur. Katar Turizm’le oluşturulan güç birliği, Doha’da düzenlenecek yeni otomobil fuarına ilişkin fikirler ve bilgileri de derleyeceğimiz, Şubat 2022’de düzenlenecek 91’inci GIMS fuarına odaklanma konusunda bize güç veriyor” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.