Yoğun fuar takvimiyle sektör profesyonelleriyle buluşmak için geri sayıyor

07.09.2021
Yoğun fuar takvimiyle sektör profesyonelleriyle buluşmak için geri sayıyor

40 yılı aşkın süredir, 5 kıtada ve 20’den fazla ülkede faaliyette olan GL Events, 2021 yılını yoğun bir fuar takvimiyle tamamlayacak.

Pandemiyle birlikte adeta duran fuar sektörü yeniden canlanmaya hazırlanıyor. 5 kıtada, 20’den fazla ülkede faaliyette olan GL Events ise yılın son çeyreğindeki yoğun fuar takvimiyle sektör profesyonelleriyle buluşmak için geri sayıyor.

GL Events’in yılın son çeyreğindeki takviminde; Gastronomi alanında Sirha Lyon ve içerisinde yer alacak dünya çapındaki yarışmalar Coupe du Monde de la Pâtisserie, Bocuse d’Or ile yine Sirha Food bünyesinde gerçekleşecek olan Mutfakta Yaratıcılık Festivali Omnivore Paris,   Endüstriyel Makine, Ekipman ve Teknoloji sektöründe Global Industrie, Peysaj  sektöründe Paysalia, Doğal Taş sektöründe Rocalia, Enerji sektöründe ise Bepositiv fuarları gerçekleştirilecek. Şili’de ise Tıp’ta Expo Hospital, Güvenlik ve savunma sanayi sektöründe de Expo Seguridad fuarları yer alıyor.

Sirha Food kapsamında gerçekleşecek etkinlikler şöyle:

Omnivore Paris Fransa – Paris 11 – 13 Eylül 2021

2003 yılında gazeteci Luc Dubanchet’in Fransa’daki son mutfak trendlerini araştırmak üzere yola çıkmasıyla hayat bulan “mutfakta yaratıcılık festivali” Omnivore, dünyadaki ilk global yemek festivali olma özelliğini taşımaktadır. Her sene Paris, Moskova, İstanbul, Budapeşte, Meksika gibi önemli ve fark yaratan gastronomi şehirlerinde uluslararası ve yerel şefleri bir araya getirerek inovatif teknikleri ve mutfak sırlarını paylaşmalarını sağlarken yeni yetenekleri de keşfetmeye devam etmektedir.

Sirha Lyon Fransa – Lyon – 23 – 27 Eylül 2021

Gastronomi sektörünün en büyük buluşmalarından biri olarak nitelendirilen ve üstün kalite anlayışı ile tüm dünyada fark yaratan Sirha Lyon otel, restoran ve kafe sektörünün önemli oyuncularını, profesyonellerle bir araya getiren uluslararası bir fuar. Gastronomi sektörüne zengin, canlı ve tam kapsamlı bir bakış açısı getiren Sirha Lyon, geleceğin trendlerinin ve lezzetlerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynarken, ziyaretçilerine de yeni konseptler keşfetme ve yeni ürün veya ekipman inovasyonları deneyimleme şansı sunmakta. Sirha Lyon fuarı sırasında  24-25 Eylül’de Coupe du Monde de la Pâtisserie ve 26 – 27 Eylül’de de Bocuse d’Or gerçekleştirilecek. Coupe du Monde de la Pâtisserie (Dünya Pastacılık Kupası) ilk olarak 1989 yılında Gabriel Paillasson tarafından başlatılmış ve pastacılık alanında tüm dünyada en prestijli etkinlik olarak kabul edilirken,  Şefler Olimpiyatı olarak nitelenen Bocuse d‘Or ise 1987 yılında dünyanın en büyük şefleri arasında gösterilen, gastronomi dünyasının efsanevi Fransız şefi Paul Bocuse tarafından hayata geçirildi.

GL Events tarafından bu yıl düzenlenecek diğer önemli uluslararası fuarlar ise şöyle:

Global Industrie –  Fransa – Lyon 06-09 Eylül 2021

Fransa’nın en büyük ve dünyanın en önemli uluslararası sanayi fuarlarından biri olan Global Industrie, geleceğin endüstrisine ve uluslararası ticarete yönelik bir fuardır. Start-uplar, büyük şirketler, taşeron firmalar, endüstriyel ekipman ve çözüm üreticileri, araştırma merkezleri gibi endüstrinin her alanından katılımcıları ağırlayan Global Industrie, ziyaretçilerinin endüstri konusunda birçok alanda inovatif çözümlere ulaşmalarını ve bağlantılar kurmalarını sağlamaktadır.

Expo Hospital – Şili – Santiago – 07 – 09 Eylül 2021

Medikal hizmet, teknoloji ve ekipman alanında Şili’nin en büyük ve en önemli fuarı olan Expo Hospital, dijital sağlık hizmetleri teknolojisi, uygulamaları, hastane altyapısı, mimarisi, donanımı ve tüm medikal konularda ziyaretçilerine son trendleri ve teknolojik çözümleri sunan bir organizasyondur.

Expo Seguridad Şili Santiago 08 – 10 Eylül 2021           

Şili’de düzenlenen, Latin Amerika güvenlik sektörünün önde gelen fuarlarından SeguridadExpo, sektöre yön veren lider firmaları Amerika kıtasından gelen profesyonel ziyaretçilerle buluşturuyor. Fuar, kamu güvenliği ve özel güvenlik, endüstriyel güvenlik ve iş sağlığı ve yangın ve doğal afetler alanı olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.

Paysalia Fransa – Lyon 30 Kasım  – 02 Aralık 2021

Dünyanın en kapsamlı Peyzaj Uygulama Materyalleri, Bahçecilik ve Üretim Teknolojileri, çiçekçilik ve seracılık ekipmanları fuarı Paysalia Fransa’nın Lyon Euroexpo fuar merkezinde gerçekleşmektedir. Her tür çiçek ve bitkiden peyzaj malzemelerine, teknik ekipmanlardan tarım makinelerine kadar birçok ürün grubuna ev sahipliği yapan fuar, yenilikçi ürünleri ve gelişmeleri takip edebilme imkânı vermenin yanı sıra tüm sektör profesyonellerini tek çatı altında buluşturuyor.

Rocalia Fransa – Lyon 30 Kasım – 02 Aralık 2021

Rocalia, Fransa’nın madencilik ve doğal taş işleme teknoloji ve ekipmanları üzerine tek sektör fuarı olma özelliğini taşımaktadır.  Doğal taş, taş işleme, tespit çalışmaları, bakım, koruma ve doğal taş restorasyonu, iş makineleri ve ekipmanları, tesis ve araçları, taş ocakçılığı, doğal taş işleme, doğal taş yükleme gibi birçok alandaki teknoloji, ürün ve hizmeti dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyoneline sunmaktadır. Doğal taş sektörünün geleceğinin belirlendiği fuar; mimari yarışmalar, tematik konferanslar gibi etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Bepositiv –  Fransa – Lyon 14 – 16 Aralık 2021

Enerji sektörünün Fransa’daki ilk ve tek uluslararası fuarı olan BePOSITIVE, iki senede bir Lyon, Euroexpo fuar merkezinde gerçekleşmektedir. Enerji teknolojileri konusunda son gelişmeler, tekonolojiler, ekipmanlar, sistemler ve inovasyonların yer aldığı BePOSITIVE, yarının karbonsuz dünyasını tüm oyuncular ve bina ve enerji sektörleriyle birlikte inşa etmeyi hedefliyor.  BePOSITIVE her biri kendi alanında lider olan, sürdürülebilir yapı sektöründe birleştirici olan ve birbirini tamamlayan dört ayrı fuarı bünyesinde barındırıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.