Outdoor Experience 17-19 Eylül’de Kilyos’ta

17.09.2021
Outdoor Experience 17-19 Eylül’de Kilyos’ta

Outdoor Türkiye’nin düzenlediği, Türkiye’nin en büyük outdoor yaşam, aktivite ve açık hava etkinliği “Outdoor Experience”ın yeni tarihi belli oldu. Outdoor Experience, birbirinden farklı Nature Talks konuşmacıları, aktivite markaları, atölyeleri, oyunları, yarışmaları, kamp ve karavan konaklama seçenekleri ile 17-18-19 Eylül tarihlerinde Kilyos Doğada Yaşam Okulu’nun 400 dönümlük arazisinde gerçekleştirilecek.

Ormanlık alanlarda etkinlik risklerini kapsayan genelge doğrultusunda Eylül ayında yeni bir tarihte yapılmak üzere ertelenen “Outdoor Experience” ın yeni tarihi 17-18-19 Eylül olarak belirlendi. Eğitim ve deneyim etkinliği olan Outdoor Experience, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek.

Outdoor Experience’da birbirinden farklı deneyimler anlatılırken, Nature Talks konuşmaları, eğlenceli oyunlar, deneyim ve doğa temalı konuşmalar, çeşitli atölyeler ve kamp-karavan konaklama fırsatları aktivite severlerle buluşacak. Outdoor Experience, doğa ve aktivite sever her insanın katılımının olduğu, aileleri, çocukları ve patili dostları ağırlayan, doğal yaşam, çevre bilinci, farklı deneyimler ve ekipmanların meraklısı her yaştan insanın katılımına uygun bir açık hava organizasyonu olarak büyük ilgi görüyor.

3 gün sürecek etkinlik kapsamında; aktiviteler kategorisinde longboard yarışması, bushcraft kamp sohbetleri, enduro, bisiklet ve karavan sohbetleri düzenlenecek olup, oyunlar kategorisinde; longboard parkuru, zipline parkuru, tırmanış duvarı, slackline, airsoft, jenga ve chiboard alanı yer alacak. Atölyeler kategorisinde ise; karavan kullanımı, deri işlemeciliği, bisiklet kullanımı, kahve demleme, balkon bitkileri, sağlıklı beslenme, ilkyardım, buschcraft kampçılık ve çocuklara özel doğa ve tohum atölyeleri gerçekleştirilecek.

Outdoor Experience programını gün gün, saat saat görmek, etkinliklerden anında haberdar olmak, ödüllü bilgi yarışmasını takip etmek, e-cüzdan ile temassız ödeme yapmak isteyenler Outdoor Experience APP uygulamasını indirebiliyor.

Pandemi koşulları devam ederken düzenlenecek etkinlikte, tüm alan her gün dezenfekte edilecek olup, alana girişte ateş ölçümü, HES kodu kontrolü, maske kullanım zorunluluğu ve etkinliklerde sosyal mesafe kuralına maksimum özen gösterilecek.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.