FANUC, akıllı teknolojileriyle EMO Milano 2021’de gövde gösterisi yapacak

02.10.2021
FANUC, akıllı teknolojileriyle EMO Milano 2021’de gövde gösterisi yapacak

Fabrika otomasyonu alanındaki 360 derece çözümleriyle gelişmiş müşteri deneyimi sunan FANUC, EMO Milano 2021’de fabrika otomasyonu çözümlerini, robot teknolojilerini ve takım tezgahı alanındaki yeniliklerini sergileyecek. Fiziksel ve sanal gösterimlerin olacağı FANUC standında ROBODRILL, ROBOCUT ve ROBOSHOT serilerinin yeni ürünleri boy gösterecek. Ayrıca üretimde verimliliği artırmayı amaçlayan endüstriyel nesnelerin interneti çözümleri ve dijital dünyadaki uygulamalar da FANUC’un fuarda odaklanacağı bir başka alan olacak.

Takım tezgahları, donanımları ve teknolojileri alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan EMO Milano 2021 Fuarı, 4-9 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Avrupa sahnesine çıkmaya hazırlanan birçok yeni ürün ve çözümler fuarda boy gösterecek. Japonya merkezli endüstriyel otomasyon üreticisi FANUC, ileri teknolojili ürün ve uygulamalarını EMO’da beğeniye sunacak.

“Çevre dostu mobilite” çözümlerine odaklanılacak

FANUC, standında yenilikçi fiziksel ve sanal gösterimlerle ziyaretçilerini ağırlayacak. Robot, makine ve CNC’lerin aynı dili kullanarak birbirleriyle sorunsuz haberleşmesine olanak sağlayan ONE FANUC teknolojisi fuarda ilgi odağı olacak. ONE FANUC alanının bir kısmında birçok robot uygulamasını içeren elektrikli taşıt aküsüne yönelik “çevre dostu mobilite” çözümleri yer alacak.

Tıp teknolojisi, optikler, metal kesme işlemleri ve tüm üretim süreçlerinin robotlaştırılması da FANUC standında sahne alacak. Standın görsel merkezi ise FANUC fabrika otomasyon (FA) galerisi olacak. Tünel şeklindeki galeri, FANUC’un geniş fabrika otomasyon çözümleri yelpazesini gözler önüne serecek.

Yeni ürünler EMO’da görücüye çıkıyor

Fuarda FANUC’un ROBOMACHINE serisinde yer alan ROBODRILL, ROBOCUT ve ROBOSHOT’ın yeni ürünleri sergilenecek. ROBODRILL α-DiB-Plus serisi; değiştirilen torna mili varyasyonları, yeni kontrol seçenekleri, servo tahrikler ve mekanik iyileştirmeler gibi yeniliklerle 2022 yılının başında kullanıcılarla buluşacak. Yeni ROBOCUT α-C400iC ve C600iC modelleri de EMO Fuarı’nda gösterime sunulacak. Yeni ROBOSHOT α-SiB serisi, tıbbi cihazlara ve cerrahi aletlere yönelik bir üretim yöntemi olarak metal püskürtmeli kalıplama (MIM) özelliğiyle ön plana çıkacak. ROBOSHOT α-SiB serisi ise fuarda şirketin hızlı ve basit robotlaştırma konseptine dayalı FANUC işleme hücresini FANUC LR Mate robot ile entegre edecek.

Fabrika otomasyonu alanında dijital dünyanın tüm yenilikleri FANUC standında

FANUC, FIELD sistem platformunda çalışabilen endüstriyel nesnelerin interneti uygulamalarını geliştiren birçok ortak şirkete fuarda yer verecek.

FANUC’un uzaktan hizmete yönelik teknolojisi olan FAR (FANUC Arttırılmış Gerçeklik) yazılımı, ziyaretçilerin incelemesi adına stantta yer alacak. Öte yandan FANUC’un Avrupa’da başardığı 25 saatlik ortalama tamir süresini ve yüzde 99,97 servis parçası bulunabilirliğini gösteren hizmet performansı da fuarda boy gösterecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.