Üç Kuruş dizisinde Efe kimdir gerçek ismi nedir?

02.10.2021
Üç Kuruş dizisinde Efe kimdir gerçek ismi nedir?

Üç Kuruş dizisinde Efe karakterini Ekin Koç canlandırıyor. 21 Haziran 1992 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Ekin Koç, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.
Oyuncu olarak ilk kez 2013’te Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizide yer aldı. Dizide ”Tilki” karakterini canlandırmıştır. Dizi 29 bölüm sürmüştür ve o dönem büyük hayran kitlesi elde etmiştir. 2014 yılında Benim Adım Gültepe dizisinde ”Seyfi” karakterini canlandırmıştır. Dizi 8 bölüm sürmüştür. 2015’te başrolünü Neslihan Atagül ile paylaştığı Senden Bana Kalan filminde oynayarak ilk beyaz perde tecrübesini yaşadı. Kurban Said’in yazmış olduğu Ali ve Nino eserinden uyarlanan Ali ve Nino filminde “Mehmed” karakterini canlandırmıştır. Ayrıca bu filmde Halit Ergenç’le birlikte rol almıştır.

Kasım 2015’te Star TV’te yayınlanmaya başlayan, dönemin en büyük bütçeli projelerinden biri olan ve 50’den fazla ülkeye satılan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Osmanlı Padişahı I. Ahmed karakterini canlandırmış, Beren Saat, Hülya Avşar gibi isimlerle başrolü paylaşmıştır. Dizide 26 bölüm yer almıştır.
BluTV özel dizisi olan 7 Yüz dizisinin bir bölümünde Pınar Göktaş ile başrolü paylaşmıştır. Kariyerine Hayat Sırları dizisi ile devam etti. Hazar Ergüçlü ve ile birlikte rol aldığı bu yapım 11 bölüm sürdü. BluTV özel dizisi Bozkır’da Nuri Pamir isimli bir polisi canlandırmıştır.

Bizim İçin Şampiyon filmiyle beraber yeniden sinemada boy göstermiştir. Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan ile başrolü paylaştığı bu film büyük başarılara imza atmıştır. ABD’nin reyting rekortmeni ve HBO dizilerinden biri olan Succession’a konuk olarak, dizinin 9.bölümünde bir iş insanının ”Kadir” isimli danışmanını canlandırdı. 2020 yılında ise TRT 1’de başlayan ve reyting rekorları kıran Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Buğra Gülsoy ile başrolü paylaşmış ve Ahmed Sencer’i canlandırmıştır. Dizinin 2. sezonunda senaryo değişikliği nedeniyle tüm oyuncularla birlikte diziden ayrıldı. Dizide ilk sezonun tamamı olan 34 bölüm rol almıştır. 2021 yılında “Okul Tıraşı” filminde başrol olarak yer aldı. Film yurtdışından birçok ödül kazanmıştır.

ÜÇ KURUŞ KONUSU
Show TV’nin Üç Kuruş dizisi Ay Yapım imzalı, yönetmenliğini Sinan Öztürk’ün yaptığı, senaryosunu Damla Serim ve Murat Uyurkulak’ın kaleme aldığı, aksiyon, dram ve polisiye türündeki Türk yapımı televizyon dizisi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.