Arena Enerji EIF Dünya Enerji ve Kongresi Fuarına katılıyor

13.10.2021
Arena Enerji EIF Dünya Enerji ve Kongresi Fuarına katılıyor

 

10 bini aşkın iş ortağı ve yaygın dağıtım ağı ile Türkiye’nin lider teknoloji sağlayıcısı Arena’nın finansal, operasyonel ve lojistik tecrübesini enerji sektörüne taşıyarak kurduğu Arena Enerji, 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan EIF 14. Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılıyor.

 

Arena Enerji, sektörün öncü markaları olan Huawei, Setsolar ve Nexans’ı bir araya getirerek güneş enerjisi santrali kurmayı hedefleyen projeler için tek noktadan uçtan uca hizmet veriyor. Güçlü dağıtım ağı, kaliteli ürünleri ve proje danışmanlığı ile Arena Enerji, Antalya’da düzenlenecek olan fuardaki standıyla sektörün ilgililerini ağırlamayı bekliyor.

 

Arena Genel Müdürü Serkan Çelik: ‘’EIF, sunduğumuz çözümleri anlatabilmek için çok önemli bir fırsat’’

 

Yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründe organize ve kurumsal bir dağıtıcılığın önemine değinen Arena Genel Müdürü Serkan Çelik, EIF 14. Enerji Kongresi’nin 3’üncü günü “Enerji Performans Sözleşmeleri Çatı Üssü Geslerde ve Verimlilikte Yeni iş Modelleri, PPA Modeli” oturumunda özel olarak Çatı Üstü GES ve genel olarak EPS projelerinin finansman modelleri üzerine konuşma yapacak.

 

Çelik, ayrıca Arena’nın 30 yıllık dağıtım tecrübesi, güvenilir altyapısı ve finansal gücü ile kurulan Arena Enerji’nin EIF Kongresi’ne katılımı ile ilgili şu sözleri söyledi.

 

‘’Yenilenebilir enerji teknolojileri sektörünü incelediğimizde organize ve kurumsal bir dağıtıcılık yapısının yerleşmediğini gördük. Bu durum bu alanda büyümek isteyen mühendislik şirketlerinin ve yatırımcıların pek çok noktada zorlukla karşılaşmasına yol açıyor. Arena olarak 30 yılı aşkın bir teknoloji dağıtım tecrübemiz var. Yenilenebilir enerji teknolojileri sektöründe uçtan uca dağıtıcılık kavramını ortaya koyan ilk şirket olarak iş ortaklarımıza ve yatırımcılara ciddi katkı sağlayabileceğimize ve inanıyoruz.

 

Özellikle bir projenin hayata geçirilmesi için ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin tek bir noktada uçtan uca ve çeşitlilikle sağlanması, ihtiyaç duyulan finansal çözümlerin ortaya konması, talep edilen ürünlerin güvenilir bir şekilde planlanan zamanlara uygun olarak tedarik ve teslim edilmesi, bu ürünlerin kalitelerinin güvence altına alınması ve gerekli teknik desteğin sağlanması bizim en önemli katma değerlerimiz olarak ortaya çıkmaktadır.

 

Arena Enerji olarak ilk yılımızda solar inverter, solar panel ve solar kablolama alanlarında üreticiler ile anlaşmalarımızı hayata geçirmeye ve iş ortaklarımız olarak gördüğümüz mühendislik (EPC) firmaları ile kanal dağıtım yapımızı oluşturmaya ağırlık verdik. Bu konuda önemli bir yol aldığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de gerek ürün, marka ve çeşitliliğimizi arttırmaya gerekse iş ortaklıklarından oluşan dağıtım ağımızı daha da genişletmeye ve ülkemizin her bir noktasına yayılmaya devam edeceğiz. EIF Enerji Kongresi de bu anlamda sektör paydaşları ile bir araya gelmek, onların ihtiyaçlarını anlamak ve bizim sunduğumuz çözümleri anlatabilmek için çok önemli bir fırsat.’’

Arena Enerji, B2-177-B standında.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.