İDSO Denizbank Konserleri – Johannes Brahms 125. Ölüm Yıl Dönümü Anma Konseri

23.03.2022
İDSO Denizbank Konserleri – Johannes Brahms 125. Ölüm Yıl Dönümü Anma Konseri

25 Mart 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank KonserleriJohannes Brahms 125. Ölüm Yıl Dönümü Anma Akşamı”nda; usta sanatçının en sevilen eserleri arasından bir seçki ile dinleyicilere unutulmaz saatler yaşatılacak.

 

22 yıl Berlin Senfoni Orkestrası’nın şefliğini üstlenen dünyaca ünlü İsrailli besteci ve şef Lior Shambadal yönetimindeki orkestra; müzik tarihinde klasik dönemin mirasını romantik dönemin derinliğiyle harmanlayan; buluşları ve ince işçiliğiyle en mükemmeliyetçi bestecilerden biri olarak anılan Johannes Brahms‘ın eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

 

Brahms‘ın en popüler eserlerinden biri olan ve bestecinin kendisinin de favori olarak gösterdiği “Haydn Teması Üzerine Varyasyonlar” ve bestecinin 14 yılda tamamladığı ilk senfonisi  “Senfoni No:1” bu haftaki konser repertuarında seslendirilecek.

 

Romantik akımın en önemli bestecilerinden, piyanist, orkestra şefi…

  1. yüzyılın ikinci yarısının en önemli romantik akım bestecilerinden olan Johannes Brahms; Alman besteci, piyanist ve orkestra şefidir. Tıpkı Mozart gibi babasının eğitiminden geçen Brahms da müziğe önce keman eğitimi ile başlamış, sonrasında çello ve piyano çalmayı öğrenerek devam etmiştir Brahms, Macar Dansı besteleri ve ilk senfonisi başta olmak üzere arkasında birbirinden güzel eserler bırakmıştır.

 

 

Program:

  • Johannes Brahms, “Haydn Teması Üzerine Varyasyonlar”
  • Johannes Brahms, “Senfoni No:1”

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.