Lise öğrencileri için drone atölyesi kuruluyor

31.03.2022
Lise öğrencileri için drone atölyesi kuruluyor

Türkiye’nin öncü drone teknolojileri platformu Dronmarket, lise öğrencilerinin faydalanması için kendi bünyesinde drone atölyesi kurmaya hazırlanan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destek oluyor.

Günümüzde Tarım, Enerji, Savunma, Güvenlik, Arama Kurtarma, Sağlık, Ulaştırma, Haritacılık ve Film-video başta olmak üzere pek çok alanda istihdam ve iş imkanı sağlayan drone pilotluğu, özellikle Z kuşağının gözde meslekleri arasında yerini aldı. Gençlerin artan bu ilgisinden yola çıkarak kendi bünyesinde liseli gençlerin faydalanabileceği bir drone atölyesi kurmak isteyen Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu konuda Dronmarket’ten destek aldı. Geçtiğimiz günlerde kurulacak atölye için drone malzeme tedariğini gerçekleştiren Dronmarket, vereceği destek kapsamında şimdi de gençlere drone toplama eğitimi verecek.

Gençlerin drone pilotluğuna ilgisinin her geçen gün arttığını söyleyen Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; “Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu ilgiyi görüp liseli öğrenciler için bir drone atölyesi kurma fikri bizi çok mutlu etti. Geçtiğimiz günlerde kurulacak atölye için drone malzeme tedariğimizi yaptık. Şimdi de drone toplama eğitimimizi vereceğiz. Drone teknolojilerini öğrenmek için sabırsızlıkla bekleyen öğrencilerimiz ile buluşacağımız için çok mutluyuz” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.