Permolit Boya’dan büyük atılım

31.03.2022
Permolit Boya’dan büyük atılım

2017 yılında ilk ve tek Türk boya markası olarak girdiği İngiltere pazarında büyük ivme yakalayan Permolit Boya, 2022 yılı sonuna kadar İngiltere ve İrlanda’da yüzde 200 büyüme hedefliyor.

 

Kurulduğu 1984 yılından bugüne yerli sermaye ile büyüyen Permolit Boya bugün, 25 ülkeye ihracat gerçekleştiren küresel bir marka olma yolunda ilerliyor. 2017 yılında Akçalı Boya çatısı altında yer alan Akçalı UK şirketi ve WRX markalı boyalarıyla girdiği İngiltere pazarında hızla büyüme sağlayan Permolit Boya, 4 yılda 700’ün üzerinde satış noktasında yer almayı başardı.

 

Yüzde 20’nin üzerindeki pazar payıyla Birleşik Krallık’ın en büyük yapı malzeme marketlerinden Crown Decorating Center ile sağladığı anlaşma kapsamında Permolit Boya, İngiltere ve İrlanda’da mevcutların yanı sıra yeni eklenecek mağazalar sayesinde yıl sonuna kadar yüzde 200’lük bir büyüme hedefliyor.

AKIN AKÇALI; “YERELDE LİDER, DÜNYADA ETKİN MARKALAR YARATIYORUZ”

 

Permolit Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “İngiltere pazarına girdiğimiz 2017 yılından bugüne dek ülke genelinde hızlı bir büyüme kaydettik. WRX markalı boyalarımız ile tüketicilerin beğenisini kazanırken, organik bir yayılımla ülkede kuvvetli bir bilinirliğe eriştik. İlk Türk boya markası olarak girdiğimiz İngiltere’deki dördüncü yılımızın sonunda 700’ün üzerinde satış noktasında yer almayı başardık. Bugün de Birleşik Krallık’ın en büyük yapı marketlerinden Crown Decorating Center ile yaptığımız anlaşma kapsamında İngiltere ve İrlanda’daki erişimimizi arttıracağız. 700’ün üzerindeki satış noktalarımıza ilave olarak Crown Decorating Center ile yaptığımız anlaşma ile İngiltere ve İrlanda’da yıl sonuna kadar yüzde 200 büyüme hedefliyoruz. İngiltere’de yakaladığımız marka bilinirliği ve kazandığımız tüketici güveni bizler için çok değerli. Yerli sermaye ile kurulan ve büyüyen yapımızda ürün ve hizmetlerimizi küresel bir marka vizyonuyla 25 ülkeye ulaştırdık. Yerelde lider, dünyada etkin markalar inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.