Xylem Türkiye IMCET’te madencilik sektörü çözümlerini tanıttı

12.04.2022
Xylem Türkiye IMCET’te madencilik sektörü çözümlerini tanıttı

Kendisini dünya genelindeki en zorlu su sorunlarını çözmeye adamış lider su teknolojisi şirketi Xylem, 27. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi’nde (IMCET) madencilik sektörü çözümlerini tanıttı. Elli yılı aşkın süredir düzenlenen Türkiye’nin en büyük madencilik etkinliği olan IMCET’te dünyanın çeşitli ülkelerinden uzmanlar, bilim insanları ve sanayiciler bir araya gelerek madencilikle ilgili sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Birçok ülkeden makine, donanım ve teknoloji firmalarının ürünlerinin yer aldığı etkinlikte Xylem Türkiye de Flygt markasının çatısı altındaki drenaj pompalarını, Goulds Water Technology markasının ise santrifüj pompalarını sergiledi. Xylem Türkiye etkinlikte ayrıca, madenlerdeki su yönetimi ve çözümleriyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Su ile ilgili kritik sorunlara yenilikçi çözümler geliştirerek müşterilerinin su ve kaynak yönetimlerini optimize etmeyi sağlayan Xylem, Türkiye’nin en büyük madencilik etkinliği olan IMCET’te madencilik sektörü çözümlerini tanıttı. Birçok ülkeden makine, donanım ve teknoloji firmalarının ürünlerinin sergilendiği etkinlikte Flygt markasının drenaj pompaları ile Goulds Water Technology markasının santrifüj pompalarını tanıtan Xylem Türkiye, madenlerdeki su yönetimi ve çözümleriyle ilgili bir sunum da gerçekleştirdi.

 

IMCET’te iş ortakları ve müşterileri ile bir araya gelen küresel su teknolojisi şirketi Xylem; açık maden uygulamaları, mineral işleme uygulamaları, yer altı uygulamaları ile madencilik endüstrisine eksiksiz bir yelpazede çözüm sunuyor. Xylem madencilik operasyonlarında suyun tedariği, drenajı, tekrar kullanımı için dikey veya yatay milli pompalar, süspansiyon sağlamak amacıyla mixerler, UL-FM onaylı yangın pompası ve sistemleri, ısı eşanjörleri, arıtma ekipmanları ve sistemleri, izleme, analiz, ölçümleme cihazları gibi tercih edilen ürünleri bünyesinde bulunduruyor.

 

Xylem çatısı altındaki Flygt drenaj pompaları; 0,42kW ila 90kW motor gücü aralığıyla en zorlu koşullara dayanacak sağlamlıkta ve çok uzun süre sorunsuz çalışacak şekilde tasarlandı.

 

Xylem’in Goulds Water Technology markasına ait santrifüj pompaları ise, yüksek kaliteli ürün gamı ile üst düzey performans sağlıyor. Sağlam ve uzun ömürlü ürün yelpazesi ile öne çıkan Goulds Water Technology derinkuyu pompalar, 4″ ile 12″ arası çok fazla sayıda üründen oluşuyor; pik dökümden dublex paslanmaza kadar farklı malzeme tipleri bulunuyor. Aktif drenaj, su temini, açık ocaklardan su drenajı gibi uygulamalarda kullanılan bu pompalar, 520m3/h debi ve 700m basma yüksekliğine ulaşabiliyor. Goulds Water Technology yatay ve dikey çok kademeli pompalar ise yeraltı ve yer üstünde farklı uygulamalarda drenaj, su temini ve tahliyesi ile çeşitli proseslerde kullanılabiliyor. Bu pompalar, 1800m3/h debi ve 630m basma yüksekliğine kadar çıkabiliyor.

 

Türkiye’de ve dünyada birçok madende kullanılan Xylem’in Flygt drenaj pompaları ile Goulds Water Technology santrifüj pompaları etkinliğin sergi alanında ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.