Macaristan Ankara Büyükelçiliği yeni ofis binası temel atma töreni gerçekleşti

21.04.2022
Macaristan Ankara Büyükelçiliği yeni ofis binası temel atma töreni gerçekleşti

 

Macaristan Büyükelçisi Viktor Mátis ve gayrimenkul ve inşaat sektörlerinin öncü oyuncularından Polat Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ev sahipliğinde; Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Péter Szijjártó’nun katıldığı temel atma töreni ile Macaristan Ankara Büyükelçiliği ofis binası inşasına ve rezidans renovasyonuna başlandı.

 

Türkiye’de ve dünyada gayrimenkul, inşaat ve enerji sektörlerinde seçkin işlere imza atan Polat Holding; Türkiye – Macaristan ilişkileri açısından önem taşıyan tarihi proje için düğmeye bastı. Holding, AnkaraAtatürk Bulvarı’nda bulunan Macaristan Büyükelçiliği ofis binası inşası ve rezidansrenovasyonu için temel atma töreni gerçekleştirdi.

 

19 Nisan Salı günü gerçekleşen törene, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Macaristan Hükümeti’nden Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Péter Szijjártó katıldı.

 

Péter Szijjártó açılış konuşmasında şunları ifade etti: “ Macaristan Türkiye arasındaki iş birliği ve stratejik ortaklık her zaman Macaristan dış işlerinin odağında olmuştur. Macaristan’ın bu odağı her zaman böyle kalacaktır.”

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Cumhuriyetin ilk yıllarında inşa edilen Macaristan Büyükelçiliği Konutu yaklaşık bir asır boyunca Macaristan’a hizmet etmiştir. Temelini atacağımız yeni binalar da önümüzdeki asır boyunca ilişkilerimize güç katacaktır. Büyükelçiliğin tarihi konutu ile yeni hizmet binasının aynı bahçede yanyana olmasının simgesel anlamları var. Tarihi konut köklü ilişkilerimizin, modern bina ise ilişkilerimizin geleceğinin sembolüdür.” dedi.

 

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ise: “Polat Holding olarak bu iki ülke arasındaki dostluğun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Polat Holding’de ayrı bir yeri olan Macaristan ile dostluğun korunması, güçlenmesi, ilişkilerin pekiştirilmesi, geleceğe aktarılması, katma değer sunan yeni projelerin oluşturulması bizler için çok önemli.” dedi.

Toplamda 4.385 m2 kapalı alan olarak inşa edilecek 7 katlı yeni ofis binası, özel peyzaj çalışmaları ile zengin ve modern bir görünümde tasarlanıyor. Proje 2023 yılında teslim edilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.