3. Global Gastroekonomi zirvesi için geri sayım

03.05.2022
3. Global Gastroekonomi zirvesi için geri sayım

Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği’nin (TURYİD) düzenlediği 3. Global Gastroekonomi Zirvesi, 11 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

TURYİD’in Türkiye’den ve diğer ülkelerden sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanında çığır açan isimlerini bir araya getireceği 3. Global Gastroekonomi Zirvesi’ne günler kaldı. Zirve, ağırlama endüstrisine global ölçekte bir bakış getirerek, kayıplar, kazançlar ve fırsatlarla dolu yeni bir dönemi birlikte karşılamaya ve geleceği hep birlikte yeniden kurgulamaya hazırlanıyor. En üst düzeyde stratejilerin geliştirilmesine destek olmak, bu toprakların ürünlerini dünya ile buluşturabilmek, başarılı markalarımızı dünyaya açabilmek ve birlikte büyümek için gastronomi dünyasına adına bir fırsat sunacak.

Neler Konuşulacak?

Dünyadan ve Türkiye’den birçok katılımcının ve konuşmacının yer alacağı zirvede dört ana başlık üzerinde durulacak. “Derin Bakış”, “Sürdürülebilirlik Hemen Şimdi!”, “Yeni Çağın Kıyısında Dönüşüm!”, “Gastronominin Ekosistemi” başlıklarında gastronominin dünü, bugünü ve yarını masaya yatırılacak.

Zirvede, TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, “Derin Bakış” başlığında açılış konuşması yapacak. Tüm gün sürecek zirvede uluslararası konuşmacılar arasında Fransa Yemek Kültürleri ve Mirası Misyonu Direktörü Pierre Sanner, Keane Brands’ın Grup Stratejisi Direktörü Stefan Breg ve Sürdürülebilir Restoranlar Derneği (SRA) Genel Müdürü Juliane Cailloute gibi isimler yer alacak. Gastronominin sunduğu avantajlarla, bir kaldıraç görevi görerek Türkiye’de bu sektörün hak ettiği yere gelmesini ve gastronominin potansiyelinin açığa çıkarılmasını hedefleyen zirvede Türkiye’den de birçok isim konuşmacı olarak bulunacak. “Sonuçlar Çağında Dip Dalgalar” başlığıyla Akan Abdulla, “Gastroekonomi Konuşmaları” başlığıyla İrfan Donat, Prof. Emre Alkin ve Tansu Yeğen ve “Metaverse Aleminde Gastronomi Dünyasını Neler Bekliyor?” başlığıyla Esen Girit Tümer zirvede konuşacak isimler arasında yer alıyor.

Zirvede başlıklarına göre diğer konuşmacılar ise şu şekilde: “Derin Bakış” başlığında Katharina Unger, Feyzan Ersinan, Hamdi Akın, Vedat Aşçı, Gözdem Gürbüzatik, Levent Kömür; “Sürdürülebilirlik Hemen Şimdi!” başlığında Gökmen Sözen, Sinem Türüng, Yılmaz Tokgöz, Hasan Yeşilyurt, Kıvılcım Pınar Kocabıyık, Hardeep Rehal, Elif Boyner ve Ali İspahani;  “Yeni Çağın Kıyısında Dönüşüm!” başlığında İlker Baydar, Merve Tezel ve Bill Knot; ve son olarak “Gastronominin Ekosistemi” başlığında Murat Kolbaşı, Sema Güral Sürmeli, Melih Şahinöz, Maksut Aşkar, Murat Öztiryaki, Ebru Baybara Demir, JP McMahon, Berrin Bal Onur, Neşe Aksoy Biber, Müge Akgün, Yücel Özalp, Nuri Develi ve Murat Güllü.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.