TP-Link, IFA 2022’de akıllı ev ve yeni ağ çözümlerini tanıttı

05.09.2022
TP-Link, IFA 2022’de akıllı ev ve yeni ağ çözümlerini tanıttı

TP-Link, bu yıl IFA Fuarı’nda yepyeni akıllı ev ürünleriyle WiFi 6E teknolojili ağ çözümlerini tanıttı.

 

Bu yıl 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılan IFA Fuarı’nda yepyeni çözümleriyle yer alan TP-Link®, Tapo akıllı ev/yaşam, WiFi 6E teknolojili ağ ürünleri ve bütünleşik kurumsal ağ çözümlerini tanıttı. Berlin’de yapılan fuarda TP-Link’in en yeni ürünleri Salon 10.2’de 102 nolu standında görülebiliyor.

 

IFA’da TP-Link standında Tapo akıllı ev çözümlerinin en yeni modelleri yer aldı. Tapo akıllı ev ürünleriyle enerji tasarrufu, güvenlik ve konfor ile sürekli bir akıllı yaşam tarzı oluşturuyor. TP-Link IFA’da akıllı ampuller, akıllı kapı zilleri, güvenlik kameraları ve akıllı sensörler dahil bir dizi yeni IoT ürününü tanıttı. Bu ürünlerden bazıları şunlar:

  • Tapo akıllı ampuller ile daha fazla enerji tasarrufu sağlayan bir yaşam tarzının keyfi çıkarılıyor. 9W olan Tapo L530E akıllı ampulün parlaklık seviyesi 60W akkor ampulle eşdeğer. Aynı zamanda uzun ömürlü olan (13.6 yıl) Tapo akıllı ampuller, yükseltilmiş donanımları, kullanım süresini planlayabilme ve enerji tüketimini izleme gibi çevre dostu özellikleriyle ev ekonomisine katkı sağlayabiliyorlar.
  • Tapo akıllı kapı zilleri ve güvenlik kameraları, hem konfor hem güvenlik sunuyor. Tapo D230S1 akıllı kapı zili ile eve gelen teslimatı örneğin verandaya yönlendirmek mümkün oluyor. Gizliliği koruma özellikli Tapo C225 kameranın lensini fiziksel olarak kapatmak mümkün. Ayrıca Tapo uygulamasıyla her yerden evdeki çocuk, yaşlı ya da evcil hayvanlar izlenebiliyor.
  • Tapo akıllı sensörler ve akıllı hub ile evi yenileyip daha fazla konfor ve rahatlık yaşanabiliyor. Örneğin Tapo T100 hareket sensörü eve gelindiğinde hareketi algılayıp ışıkları otomatik yakabiliyor. Akıllı termostat Tapo T315, iç ortam sıcaklığını değiştirebiliyor. Ayrıca Tapo H100 hub’da yer alan yerleşik alarm tetikleyici, 90 dB alarm için ayarlanabiliyor.

 

Son Teknoloji Akıllı Mesh Wi-Fi…

TP-Link, Wi-Fi 6E ürünleriyle daha iyiye doğru evrildi ve kullanıcıların Wi-Fi deneyimini bir üst seviyeye çıkardı.

 

  • IFA’da TP-Link standında yer alan Archer AXE200 Omni, yenilikçi mekanik olarak dönen antenlere sahip. Dönen antenler, geleneksel antenler için gereken manuel ayarlar yerine yönlendirici veya uygulama tarafından otomatik olarak ayarlanabiliyor. Anten otomasyonu hem kablosuz sinyal iletimini hem de kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Archer AXE200 Omni aynı zamanda inanılmaz hızlı;11 Gb/sn Wi-Fi ve çoklu gigabit kablolu bağlantılara sahip.
  • Deco XE200, önde gelen Wi-Fi 6E tüm ev Mesh teknolojisiyle AI-Driven Mesh teknolojisini bir araya getiriyor. 200’den fazla cihaz kapasitesiyle Wi-Fi kapsama alanını önemli ölçüde genişletiyor. 16 yüksek kazançlı anten, VR ve AR gibi çoklu gigabit eğlenceyi destekliyor ve daha yüksek eşzamanlı iletim sağlıyor.

 

TP-Link IFA’da ayrıca tek noktadan yönetim olanağı olan, güvenilir, profesyonel ve verimli kurumsal ağ çözümlerini de tanıttı. Omada SDN bulut tabanlı denetleyici ve getirdiği avantajlar TP-Link standında kurumlara aktarıldı. Daha yüksek güvenilirlik, otomatik kanal seçimi, güç ayarı, sıfır dokunuşla yapılandırma ve yüksek güvenlik TP-Link Omada çözümleriyle sağlanan avantajlar arasında yer alıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.