Sun Tekstil’de hedef Avrupa pazarında daha da büyümek

29.09.2022
Sun Tekstil’de hedef Avrupa pazarında daha da büyümek

Yılda 3 milyon adetten fazla ihracat gerçekleştiren, başta İngiltere ve İspanya olmak üzere Avrupa pazarına yönelik konfeksiyon üretimi yapan Sun Tekstil, üretimlerinin %96’sını ihraç ederken, 2023 sonuna kadar pazarında daha büyük bir pay elde etmeyi hedefliyor.

Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, “2018 yılından bu yana Ege Bölgesi’nin en yüksek konfeksiyon ihracatını gerçekleştiren firma olarak şampiyonluk ödülleri alıyor ve bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Üretimimizin yüzde 10’luk kısmı İzmir Torbalı’da ve Manisa’da bulunan üretim tesislerimizde gerçekleşirken, üretim kapasitemizin yüzde 90’ını karşılamak için yaklaşık 30 farklı hazır giyim tedarikçisi ile çalışıyoruz. Üretimlerimizin %96’sını ihraç ederken, 2023 sonuna kadar müşteri portföyümüzü genişleterek Avrupa pazarında daha da büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

Hazır giyim üretiminde sahip oldukları uzmanlık ve deneyimle faaliyetlerini geliştirdiklerinin de altını çizen Ünlütürk, “İnovatif tekstil ürünleri geliştiriyor, saygın markalara özel olarak hazırladığımız sezonluk/kapsül koleksiyonlar oluşturuyor, dünya çapında standartlara uygun geniş kapsamlı tasarımlar yapıyoruz. Türkiye, İngiltere ve İspanya’da bulunan tasarım ofislerimiz ile müşterilere yakın lokasyonlarda çözümler üreterek dünyaya modayı sunmaya devam ediyoruz.

Öte yandan Sun Textile UK Limited ile global pazarda müşterilerimize yakın konumda olarak rekabet gücünü elde tutuyoruz. İngiltere’de yerleşik tasarım ekibimiz ile birlikte gelişmiş tasarım ve ürün geliştirme gücümüzü kullanıp, esnek ve hızlı olarak müşterilerimize hizmet sağlama yeteneği ile uluslararası alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bağlı ortaklığımız Ekoten Tekstil de 2000 yılından beri müşteri odaklı, hızlı ve kaliteli servis ilkesini bozmadan, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, doğa ve çevre duyarlılığı içinde kumaş üretimi yapan bir şirket. Böylece Türkiye’nin ve Avrupa’nın saygın örme kumaş üreticileri arasında yer alan Ekoten Tekstil ile Sun Tekstil güçlerini birleştiriyor diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.