Yılın son büyük turnuvası 2022 Honor of Kings International Championship’in tarihleri belli oldu

08.10.2022
Yılın son büyük turnuvası 2022 Honor of Kings International Championship’in tarihleri belli oldu

Tencent, bu senenin son turnuvası olan 2022 Honor of Kings International Championship (KIC) ile ilgili format ve takvim detaylarını paylaştı. 

10 milyon dolar ödül havuzuyla bu senenin en büyük ve son turnuvası olan 2022 Honor of Kings International Championship için heyecanlı geri sayım süreci başladı. Kasım ayının sonunda gerçekleştirileceği açıklanan 2022 KIC, üç aşamadan oluşacak; elemeler, wild card elemeleri ve ana gruplar. Elemeler ve wild card elemeleri Kasım ayının sonunda başlarken, ana grup aşamaları ise 3 Aralık’ta başlayacak. Takımların en yüksek onur derecesine ulaşmak için savaşacağı turnuvanın finali ise 30 Aralık tarihinde yapılacak.

KIC grup aşamalarında farklı ülke ve bölgelerden toplamda 16 takım mücadele edecek. Çin’de gerçekleştirilen KPL (King Pro League) turnuvasından gelen 8 takım bulunuyor. Yaz KPL şampiyonu The Chongqing Wolves ile Champions League’de en üst sırada bulunan Wuhan eStarPro takımlarına ek olarak Champions League puanlarına göre sıralamadaki 12 takım, kalan 6 takımdan biri olmak için mücadele verecek.

KPL’e ek olarak Türkiye, Brezilya, Meksika ve MENA (Middle East and North Africa) bölgelerinden 4 takım KIC’de yarışacak. Ekim ayında yapılacak olan elemelerle finallere gidecek olan 4 takım belli olacak. Geri kalan ülkelerden ise wild card ile seçilecek takımlar 22 Kasım’da grup aşamalarına kalan son 4 takımı oluşturacak. Bu yıl KIC turnuvasına Çin’in Shenzhen ve Güney Kore’nin Seul’u olmak üzere 2 farklı şehir ev sahipliği yapacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.