LG’nin CordZero elektrik süpürgeleri ürün kategorisinde ilk sıraya yerleşerek UL Sertifikası aldı

19.11.2022
LG’nin CordZero elektrik süpürgeleri ürün kategorisinde ilk sıraya yerleşerek UL Sertifikası aldı

LG’nin Güçlü Filtreleme Sistemleri ile Donatılan LG CordZero Elektrikli Süpürgeler, En Yüksek Seviyede İç Mekan Hava Kalitesi ve Güvenliği Sunuyor

 

LG Electronics (LG) CordZeroTM elektrikli süpürge serisi, uygulamalı güvenlik biliminde dünya lideri olan UL Solutions’tan Altın sertifika aldı. LG CordZeroThinQ A9 Kompressor, CordZero A9 elektrikli süpürgeler, CordZero R9 robot elektrikli süpürge ve All-in-One Tower™’ın dahil olduğu ürünler, elektrikli süpürge kategorisinde UL sertifikasını alan ilk ürünler oldular, böylece ürünlerin kimyasal ve partikül emisyon gerekliliklerini yerine getirdiği de kanıtlanmış oldu.

 

Evi daha sağlıklı ve daha güvenli bir yer haline getirmeye kararlı olan LG, konut tipi klima modelleri ve LG DUAL Vane sistem klimasının da dahil olduğu ürün serisiyle, daha iyi bir yaşam sunan Altın sertifikalı çözümler sunuyor. UL’nin en katı VOC (Uçucu Organik Bileşenler) emisyon standartlarını karşılayan en yeni LG hava çözümü sunan ürünleri CordZero elektrikli süpürgeler, evdeki hava kalitesini olumsuz etkilemeden mükemmel temizlik performansı sağlıyor. LG’nin kapsamlı filtreleme sisteminden yararlanan CordZero elektrikli süpürgeler, iç ortamdaki tozu etkili bir şekilde giderirken, yeniden odaya dağılmasını da engelliyor. VOC emisyonları çeşitli sağlık komplikasyonlarına neden olabilir ve özellikle küçük çocuklar ve yaşlılar için zararlı olabilir. UL’nin sertifikasyon programında elde edilebilecek en yüksek derece olan Altın Sertifikasına sahip olan ürünlerin, düşük VOC emisyonları2 ürettikleri ve iç mekanları herkes için daha güvenli ve konforlu hale getirdikleri kesin olarak doğrulanmış olur.

 

Düşük VOC ürünler oldukları test edilerek onaylanmış olan LG CordZeroThinQ A9 Kompressor kablosuz elektrikli süpürge ve CordZero R9 robot elektrikli süpürge, LG’nin son teknoloji filtreleme sistemi ile donatıldı.  Metal Toz Filtre, Ön Filtre, ve İnce Toz Filtresi ve LG’nin Turbo Cyclone teknolojisi süpürgenin tozu filtreleyip ayırarak hapsetmesini sağlıyor ve emilen toz parçacıklarını ayırıp filtreleyerek tozun dışarı çıkmasını engelliyor, böylece daha temiz, daha keyifli bir yaşam alanı yaratmaya yardımcı oluyor. Dahası, her iki elektrikli süpürge de LG’nin Yükseltilebilir Cihaz serisine ait olduğundan, kullanıcılar LG ThinQ™ uygulaması aracılığıyla yeni kullanışlı işlevleri kolayca ekleyebiliyor.

 

Bir yerleştirme istasyonu görevi gören yenilikçi All-in-One Tower özelliğine sahip LG CordZero elektrikli süpürgeler, antibakteriyel toz torbasına, çıkarılıp yıkanabilen motor koruma filtrelerine ve ince toz parçacıklarının kaçmasını önleyen yüksek verimli otomatik çöp kutusu boşaltma sistemine sahip. Yerden tasarruf sağlayan ve kullanımı kolay All-in-One Tower özelliği, ayrıca elektrikli süpürge aksesuarları için hızlı şarj ve sorunsuz depolama sağlıyor.

 

“’Herkes için Daha İyi Bir Yaşam’ yaratma hedefimizin bir parçası olarak, tüketiciler ve çevre için daha iyi ürünler sunabilmek adına daha çok çaba harcıyoruz.” diyen, LG Electronics Ev Aletleri ve Hava Çözümü Şirketi Başkanı Lyu Jae-cheol “İnsanların ve gezegenin sağlığı göz önünde bulundurularak neredeyse bir sanat eseri şeklinde tasarlanan ev aletleriyle LG, farklı müşteri deneyimleri sunmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

1 Sertifika, UL 2819 -2013‘ün, Elektronik Aletlerde Kimyasal ve Partikül Emisyonlar için Altın Standart olarak (UL GREENGUARD Altın Sertikası) ürünlerin UL 2823 test metoduyla test edilerek sertifikalandırıldığını ifade eder. 

2 Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA), “Toplam Etki Değerlendirme Metodolojisi (TEAM) Çalışması”nda, uçucu organik bileşiklere (VOC’ler) maruz kalmanın göz, burun ve boğazda tahriş, baş ağrısı, koordinasyon kaybı ve mide bulantısı, karaciğer, böbrekler ve merkezi sinir sisteminde hasar gibi sorunlara neden olarak insan sağlığına zararlı olabileceğini buldu.. (https://www.epa. gov/indoor-air-quality-iaq/volatile-organic-compounds-impact-indoor-air-quality)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.